Veřejná generálka a odjezd do Švédska za dveřmi

4/19/2014 12:20 dop. Vystavil Romana Švachová
Čas kvapí a blíží se náš odjezd do Švédska s naším zbrusu novým představením Sannas sanna jag (do češtiny zatím překládám jako Jája aneb 2krát já) od Rasmuse Lindberga.

Proto budeme mít 23.4. ve středu ve 20:00 veřejnou generálku určenou všem především švédštině rozumějícím, a to v učebně 014 na DiFa JAMU na Mozartově 1. Tímhle zvu všechny čtenáře blogu, kteří buď rozumí švédsky, nebo jsou ochotni oželet stoprocentní porozumění. 

Sannas sanna jag je příběh náctileté dívky, která právě utekla z domova. V blíže neurčeném švédském městečku sedí na autobusové zastávce. Zatímco čeká na autobus, kterým odjede pryč, píše scénář na rozloučenou pro své rodiče, který pak na zastávce nechá. Ne dopis, ne písničku, ale scénář. Bez jakékoliv autocenzury, tak jak její asociace a představy běží v její hlavě. O tom, proč utekla z domova, o rodičích, o jejich církevní komunitě. 

Monika Špicová, která ve hře hraje roli Sannina alterega, vytvořila video montáž z našich zkoušek. Podívat se na ni můžete zde: 


Ve Švédsku nás čeká premiéra v Lidköpingu a následné tři reprízy, mimo Lidköping také v Uppsale a ve Stockholmu. 

Představení v Lidköpingu stejně jako loni organizuje Campus Lidköping, Lidköpings kommun a De la Gardie-gymnasiet. Hrajeme v místním Esplanadteatern 6. a 7. května, viz www.esplanadteatern.se. 

Do Uppsaly nás jménem Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity a současně i za uppsalskou komunitu Čechů a Slováků pozval Tomáš Mozga. Projekt byl oficiálně zaštítěn rektorem Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem a na jeho organizaci se také podílí České centrum ve Stockholmu. Hrajeme 8. května v Södermanlands-Nerikes nation, viz www.snerikes.se.

Do Stockholmu jsme následně pozvání jako hosté na závěrečnou přehlídku Länku 2014, která proběhne o víkendu od 9. - 11. května.

Jak vidíte, náš program je letos více než nabitý a už se těšíme. Zkoušení bylo vydatné a náročné, ale stálo za to. Přikládám zatím ještě nedokončený, polooficiální plakát a těšíme se na vás ať už na generálce ve středu, nebo na představeních po návratu ze Švédska.

Odkaz na FB událost najdete zde.

0 Response to " Veřejná generálka a odjezd do Švédska za dveřmi "

Okomentovat