SveTr v Lidköpingu a okolí: díl 1

5/05/2013 2:59 dop. Vystavil Romana Švachová
Zápisky, kdy jsem ještě měla sílu alespoň krátce formulovat, co se dělo: 

den 26 april, 14:00Odpoledne po dopolední premiéře. Sedíme v apartmá, které máme po deset dnů obývat, přecpaní obědem z lidköpingského gymnázia, a díváme se na televizi. Později máme v plánu procházku po městečku, kde nás už lidé začínají poznávat; není divu, čtyři z nás visí na plakátech všude po městě. Děvčata navíc dnes po premiéře procházela centrem s vlasy nastříkanými na představení, čímž samozřejmě zaujala okolní veřejnost. Padají sázky, jak rychle budou vlasy v drdolu, nastříkané bílým lakem, přijaty za zdejší módní trend. Hymnusem letošního výjezdu do Švédska se tak s přehledem stala Christina Aguilera spolu s Beautiful z Milanova CD do auta.

den 27 april, 12:22 – Komplikace. Včera v noci, po odpolední hromadné procházce k jezeru Vänern a večerním impro výcviku s Adamem, Hanka shledala, že ta bolest zad, kterou přes den pociťovala, nebudou namožené svaly, neboť u ní zjevně propukl zánět močových cest. Shodou okolností neměla cestovní pojištění, neboť si ho nestihla vyřídit, a tak jsme narychlo zřizovali pojištění přes mobilní internet a čekali, s čím se Hanka vrátí z města, zdali banka odeslala platbu, potvrzení dorazilo… V noci jsme si v kuchyni uspořádali komorní Midnattsoffu formou hokejové porady před zápasem v kabině a detailně probrali střely s příklepem z mezikruží, taktiky tandemů dva na jednoho, gól zezadu a pojištění klíčového hráče na centru.

den 27 april, 12:27 – Holky dorazily z města. Hance začne pojištění platit o půl třetí a pak pojede k lékaři. Kristinka, Anička a Danča, které mezitím běhaly v centru v kostýmech a rozdávaly letáčky na představení, dorazily s tím, že rozdaly téměř 300 letáků, vystrašily několik místních a celé si to pořádně užily. My, kteří jsme přes dopoledne zůstali doma – Tom, Erik, Milan, Radek, já a Adam – jsme se připravovali na odpolední improvizační workshop s herci z lidköpingského divadla.

Venku je krásně!

den 2 maj, 13:48 v kavárně v centru Lidköpingu - To, že Švédi rádi jí sladké a rádi „fíkují“, se potvrzuje znovu, a to díky neuvěřitelně pěkným cukrárničkám všude po městě. Já si oblíbila jednu, která stojí pár kroků od knihovny, je zde milý interiér, výborné sladkosti, zdarma domácí limonáda a free wifi. Pokud pojedete do Lidköpingu, nezapomeňte se tam podívat, zde je jejich web; a rozhodně bych taky neměla opomenout oblíbenou Emelis ostatních členek SveTru, huláhej!

---- Konec autentických zápisků ---- 

Chceme zpátky. Bylo to super, i když vyčerpávající, i když jsem měli ke konci ponorku, ale stálo to rozhodně za to. Premiéra nakonec byla de facto nejhorším představením, ne snad kvůli hereckým výkonům, ale měli jsme to nejhorší publikum - gymnazisty. Pak už všechna představení byla zkrátka úžasná, užili jsme si je a takové přijetí, jakého se nám dostalo, jsme ani nečekali - uznání, objetí, fiku s klubem aktivních seniorů, vděk a zájem. Bylo skvělé vidět, že jsme našim divákům opravdu udělali radost. 

Článek v místních novinách o našem představení. 

0 Response to " SveTr v Lidköpingu a okolí: díl 1 "

Okomentovat