Roadtrip a sundsvallská premiéra

3/10/2013 8:02 dop. Vystavil Romana Švachová

Plakát LÄNKu 2012.

Ze všech možných termínů a regionů, kde jsme mohli hrát - nechtějte po mě, abych si na ně vzpomněla, a na stránkách LÄNKu je dnes už nenajdete - jsme se rozhodli pro Sundsvall. Sundsvall je maloměsto o cca 50 000 obyvatel ležící 395 km nad Stockholmem, a upřímně, je to docela zapadákov. Vlastně už nevím, proč jsme se tenkrát rozhodli jet zrovna tam, svoji roli v tom hrál termín a nějaké představy míjející se s realitou, jak už to bývá. Každopádně nakonec, po martyriu hledání vhodných leteckých spojení, jsme se rozhodli půjčit minibus a jet hromadně autem, a to přes Německo a Dánsko a trajektem do Švédska. Zkušené řidiče jsme měli dva, a to jmenovitě Erika a Janču, kteří to zvládli bravurně, a tímto jim skládám hold!
V autě na cestě. Výbava pitivem byla důležitá - ve Švédsku sice prodávají  české pivo, ale cca za trojnásobek, než na jaký je český alkoholik zvyklý.

Roadtrip byl samozřejmě veselý. Všechny nás už v Brně v Lužánkách při nakládání pobavil hned z rána Milan Neužil (bez kterého by to nešlo) svým olbřímím cestovním zavazadlem, jehož objem byl záhy vysvětlen Milanovými cestovatelskými zvyky: každou věc balí a popisuje (německy) zvlášť do papírového obalu, jako třeba klobásku, ponožky... Takže jsem neustále něco rozbalovali, cpali se řízky a poctivě drncali do Švédska.
Občas taky někdo vytuhnul a nějaká hyena jej vyfotila.
Na trajektu. Konečně protáhnout nohy po celém dni v autě! Zleva: Radek Malina, Erik Netušil, Kristina Hrubá, Skrík, Tom Stříbrný, já, Anička Faixová, Janča Peřinová.


Aneb jak vypadá taková typická švédská vila na periferii Stockholmu. Kus od ní jsme první noc ve Švédsku přespávali u našeho kamaráda producenta Edwarda Bromberga.

Johanna u internetu.
Sundsvall: Hráli jsme nakonec v jiném divadle, než o jakém jsme s organizátory sundsvallského LÄNKu mluvili. Málem mě chytl srdeční záchvat, když jsem si uvědomila, že budeme mít mnohem větší prostor bez opony (opona v naší inscenaci celkem podstatně rozdělovala jednotlivé scény). Navíc jsme se jen těžko domlouvali s osvětlovačem, který svojí ochotou zrovna nehýřil, a díky shonu vše nakonec dopadlo tak, že jsme hráli na místě z placu bez zkoušky.

Premiéra byla tedy spíše veřejnou generálkou. Já během představení málem odklepala sebe i osvětlovače z místnosti pryč, jak jsem poskakovala na místě i se stolem, ale nakonec jsme vše zvládli. Hrdinou představení se stal Milan, hrající opilce z Göteborgu, o kterém si rodilí mluvčí mysleli, že je opravdu z Göteborgu, a kterému jeho napěněný Budvar z domova, během cesty pečlivě zabalený v papíru, otevřený těsně přes příchodem na scénu, vypěnil hned na počátku výstupu nosem. Stejně nenadálou vsuvkou se stala Nutella, kterou si Janča už tradičně patlala na obličej v pruzích jako maskování do partyzánského boje - asi v půli scény jí začala tát na obličeji. Všichni herci byli nakonec pochváleni za své skvělé herecké výkony.

Dina.
Elke a Sami.
Scéna.
Na společné večeři a následné párty se všemi účastníky sundsvallského LÄNKu . Užili jsme si skvělou zábavu!
Pohoda v Trelleborgu po cestě nazpět.
Více si o naší cestě a premiéře můžete počíst na Radkově blogu zde: http://dermertis.blog.cz/1205/bye-bye-baby

0 Response to " Roadtrip a sundsvallská premiéra "

Okomentovat