Nacvičování Bye Bye Baby

3/10/2013 6:37 dop. Vystavil Romana Švachová
Z her, které byly k dispozici pro soubory přihlášené do LÄNKu 2012, jsme si nakonec vybrali hru s názvem Bye Bye Baby od scénáristky Åsy Lindholm. Bye Bye Baby je hra o několika mladých lidech, plná na první pohled malicherných problémů a virtuálního prostoru - především pak Facebooku. Začíná monologem, ve kterém jedna z hlavních postav, mladík Kåsse, obviňuje Facebook ze zničení celého svého života, zatímco Sami popisuje, že už zřejmě nerozeznává hranice mezi virtuálním prostorem a realitou. Souběžně se rozehrávají další příběhy značně ovlivněné sociální sítí - Johanna se z Facebooku dovtípí, že její přítel se na ni vykašlal a našel si jinou dívku bez toho, aby jí to řekl, a Lina a Dina řeší vlastní osobnostní trable s dospíváním... 

Nacvičování hry pro nás byla velká zábava. Setkávali jsme se jednou až dvakrát týdně na půdě FF i PdF a  často překonávali vlastní hranice. Fascinujícím tahounem skupiny pro mě byla Henrieta Mikle alias Heni, která vždy do další zkoušky přesně zpracovala všechno, co jsem jí té předešlé řekla, a svoji roli šedé myšky Diny, která si jde za svou proměnou, zvládla s velkou grácií a notnou dávkou humoru. Heni nám letos odjela do Uppsaly za studiemi; tímto ji posílám vřelé pozdravy a těším se, až se vrátí, neboť ji nejen při práci na divadle značně postrádám! 

Heni se v Sundvallu chystá na představení.
Nesmím opomenout ale i ostatní členy souboru, ať už pro jejich osobitý přístup nebo trpělivost se mnou a nacvičováním. Horou textu a mými těžce lehce podivnými požadavky (jako třeba hrát ve slipech, nutno podotknout, že některá děvčata zase hrála v pyžamu) byl zavalen Radek Malina; z postavy Erika Netušila jsme nakonec udělali blázna, co si ale docela rád vystřihává sóla na legendárního Freestylera. Janča Peřinová za celé dva semestry spořádala Nutelly asi jako průměrný Američan za celý život a spolu s Domčou Kováčovou si málem vymlátily deštníky zuby. To vše, doprovázeno agresivním pohledem nebývale hladové pandy (aneb část našich kulis by Pavlína L. alias Skrík): 

Samiho Winberga si můžete na FB rovněž přidat mezi své přátele. Rád se dívá např. na Fight Club. 

0 Response to " Nacvičování Bye Bye Baby "

Okomentovat